packagekit - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: Update detail
fi: Päivityksen tiedot

en: A system restart is required
fi: Järjestelmä on käynnistettävä uudelleen

en: A logout and login is required
fi: On kirjauduttava ulos ja takaisin sisään

en: An application restart is required
fi: Sovellus on käynnistettävä uudelleen

en: Please enter a number from 1 to %i:
fi: Anna numero väliltä 1-%i:

en: Could not find a package match
fi: Vastaavaa pakettia ei löytynyt

en: There are multiple package matches
fi: Useita vastaavia paketteja saatavilla

note: find out what package the user wants to use
en: Please enter the package number:
fi: Anna paketin numero:

en: Could not find a package with that name to install, or package already installed
fi: Nimellä ei löytynyt pakettia asennettavaksi tai paketti on jo asennettu

en: Could not find a package with that name to remove
fi: Nimellä ei löytynyt pakettia poistettavaksi

en: The following packages have to be removed
fi: Seuraavat paketit on poistettava

note: get user input
en: Okay to remove additional packages?
fi: Poistetaanko lisäpaketteja?

en: Cancelled!
fi: Peruttu!

en: Could not find a package with that name to update
fi: Nimellä ei löytynyt pakettia päivitettäväksi

en: Could not find what packages require this package
fi: Ei löydetty, mitkä paketti vaativat tämän paketit

en: Could not get dependencies for this package
fi: Ei voitu hakea riippuvuuksia tälle paketille

en: Could not find details for this package
fi: Tämän paketin tietoja ei löydetty

en: Could not find the files for this package
fi: Tämän paketin tiedostoja ei löydetty

en: Package description
fi: Paketin kuvaus

en: Package files
fi: Paketin tiedostot

en: No files
fi: Ei tiedostoja

note: get user input
en: Okay to import key?
fi: Tuodaanko avain?

en: Did not import key
fi: Avainta ei tuotu

note: get user input
en: Do you agree?
fi: Hyväksytkö?

en: Did not agree to licence, task will fail
fi: Käyttöoikeussopimusta ei hyväksytty, tehtävä epäonnistuu

en: The daemon crashed mid-transaction!
fi: Taustaprosessi kaatui kesken toimenpiteen

note: header
en: PackageKit Console Interface
fi: PackageKitin konsolikäyttöliittymä

en: Subcommands:
fi: Alikomennot:

en: Show extra debugging information
fi: Näytä ylimääräisiä virheenjäljitystietoja

en: Show the program version and exit
fi: Näytä ohjelman versio ja lopeta

en: Set the filter, e.g. installed
fi: Aseta suodin, esim. asennettu

en: Exit without waiting for actions to complete
fi: Lopeta odottamatta toimintojen valmistumista

en: Could not connect to system DBUS.
fi: Järjestelmän DBUSiin yhdistäminen ei onnistunut.

en: You need to specify a search type
fi: Haun tyyppi on annettava

en: You need to specify a search term
fi: Hakutermi on annettava

en: Invalid search type
fi: Virheellinen haun tyyppi

en: You need to specify a package or file to install
fi: Asennettava paketti tai tiedosto on annettava

en: You need to specify a type, key_id and package_id
fi: Tyyppi, key_id ja package_id on annettava

en: You need to specify a package to remove
fi: Poistettava paketti on annettava

en: You need to specify a eula-id
fi: Eula-id on annettava

en: You need to specify a package name to resolve
fi: Ratkaistavan paketin nimi on annettava

en: You need to specify a repo name
fi: Asennuslähteen nimi on annettava

en: You need to specify a repo name/parameter and value
fi: Asennuslähteen nimi/parametri ja arvo on annettava

en: You need to specify a time term
fi: Aika on annettava

en: You need to specify a correct role
fi: Sopiva rooli on annettava

en: Failed to get last time
fi: Edellistä aikaa ei saatu

en: You need to specify a package to find the details for
fi: On annettava paketti, jonka tietoja etsitään

en: You need to specify a package to find the files for
fi: On annettava paketti, jonka tiedostoja etsitään

en: Option '%s' not supported
fi: valitsin ”%s” ei ole tuettu

en: Command failed
fi: Komento epäonnistui

en: You don't have the necessary privileges for this operation
fi: Sinulla ei ole tähän toimintoon tarvittavia oikeuksia

en: PackageKit Monitor
fi: PackageKit-tarkkailija

en: Could not open database: %s
fi: Ei voitu avata tietokantaa: %s

en: You probably need to run this program as the root user
fi: Tämä ohjelma on luultavasti suoritettava root-käyttäjänä

en: Startup failed due to security policies on this machine.
fi: Käynnistys epäonnistui tämän koneen turvakäytäntöjen vuoksi

en: This can happen for two reasons:
fi: Näin voi tapahtua kahdesta syystä:

en: The correct user is not launching the executable (usually root)
fi: Oikea käyttäjä (yleensä root) ei ole käynnistämässä suoritettavaa ohjelmaa

en: The org.freedesktop.PackageKit.conf file is not installed in the system /etc/dbus-1/system.d directory
fi: Tiedostoa org.freedesktop.PackageKit.conf ei ole asennettu järjestelmän /etc/dbus-1/system.d-hakemistoon

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
fi: Käytettävä paketinhallintajärjestelmä-taustaosa, esim. dummy

en: Daemonize and detach from the terminal
fi: Tee taustaprosessiksi ja irrota päätteestä

en: Disable the idle timer
fi: Poista toimettomuusajastin käytöstä

en: Show version and exit
fi: Näytä versio ja lopeta

en: Exit after a small delay
fi: Sulje pienen viiveen jälkeen

en: Exit after the engine has loaded
fi: Sulje sen jälkeen, kun moottori on ladattu

en: PackageKit service
fi: PackageKit-palvelu

en: Cannot connect to the system bus
fi: Ei voida yhdistää järjestelmäväylään

en: Error trying to start: %s
fi: Virhe yritettäessä käynnistää: %s
