Pomozte chránit práva psát jak nesvobodný, tak svobodný software

 [obrázek filozofujícího Gnu] [ Anglicky | Katalánsky | Francouzsky | Holandsky | Japonsky | Korejsky | Portugalsky | Rusky ]

Právo psát jak nesvobodný, tak svobodný software, je ohroženo softwarovými patenty a copyrighty na uživatelsky přívětivá grafická rozhraní.

Nadace pro svobodný software bojuje proti těmto hrozbám mnoha způsoby. Jedním z nich je i podpora a členství v League for Programming Freedom [Liga za svobodu programování].

Liga je organizací profesorů, studentů, obchodníků, programátorů, uživatelů, dokonce i softwarových firem, které chtějí návrat svobody psaní programů. Liga se nestaví proti právnímu systému navrhovaného Kongresem -- copyrightu na jednotlivé programy. Liga si klade za cíl zvrátit některé změny, které v podlední době udělali v tomto systému soudci v odpovědi na zvláštní zájmy některých lidí.

FSF Vás žádá, abyste se v boji proti těmto hrozbám připojili k nám. Dvě dobré možnosti jsou připojit se a/nebo pomoci Liga není spojená s Nadací pro svobodný software a nezabývá se problémem svobodného software. FSF Ligu podporuje, neboť stejně jako každý vývojář software menší než Microsoft je ohrožena softwarovými patenty a copyrighty na uživatelské rozhraní. I Vy jste v nebezpečí! Bylo by snadné problém přehlížet, dokud byste Vy nebo Váš šéf nebyli zažalováni, ale je rozumnější se jím zabývat, než k tomu dojde.


Návrat na domovskou stránku GNU.

FSF & GNU informace & otázky na gnu@gnu.org. Další možnost jak kontaktovat FSF.

Komentáře k těmto web stránkám na webmasters@www.gnu.org, jiné otázky zasílejte na gnu@gnu.org.

Copyright (C) 1996, 1997, 1998, 1999 Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110, USA

Doslovné kopírování a šíření tohoto celého dokumentu na jakémkoliv médiu je dovoleno v případě, že tato podmínka bude zachována.

Updated: $Date: 2006/05/04 17:14:33 $ $Author: puigpe $